21 Kvě

Úspěšná časovka pro české závodníky na světového poháru v Ostende

V pátek 20.5. byl zahájen světový pohár v cyklistice handicapovaných v belgickém Ostende časovkou jednotlivců. Trať časovky, měřící 16,6 km, byla velmi náročná. Počasí závodníkům příliš nepřálo a museli se vyrovnávat s prudkým větrem.

V úvodní časovce světového poháru se nejlépe dařilo Patriku Jahodovi v kategorii handbike H1, který zajel výborně a vybojoval druhé místo za Rakušanem Bachmaierem. Třetí skončil Fin Polvi.

Skvěle se vedlo i dalším českým závodníkům. Tereza Diepoldová obsadila v náročném závodě kategorie žen C2 čtvrté místo. V nabité konkurenci v časovce dlouhé 25 km se skvěle prosadil Jiří Ježek, který v kategorii C4 skončil na pátém místě. Rovněž páté místo vybojoval Ivo Koblasa v kategorii  C2 a Kateřina Antošová v kategorii H3.

V kategorii tricyklů se nejlépe dařilo Jiřímu Hindrovi v T1, kde obsadil třetí příčku.